Zaujímavosti, Zdravie, Život

8 dôvodov, prečo by ste mali spať nahí: Predposledný dôvod vás prekvapí najviac

Je na čase, aby sme sa pohli vpred a urobili zmenu. Začnime spať v Adamovom rúchu.

Prečo je tá nahota lepšia?

V širokom spektre nedávnych hitov je asi tento najlepší. Nahota má výhody v spojení so životným štýlom. Teraz všetci samozrejme vieme, že je to vhodné zaradiť do našich spánkových návykov. Kým niekto spí nahý prirodzene, druhá skupina ľudí je oblečená a stráca celý rad zdravotných výhod.

# Dôvod 1: Bude sa vám lepšie spať

Vedeli ste, že vaše teplota musí klesnúť o pol stupňa, aby vaše telo upadlo do hlbokého spánku? Ak ste pri spaní oblečení, je to pre vaše telo oveľa ťažšie uregulovať teplotu aj o pol stupňa nižšie, takže namiesto toho, aby si telo viac oddýchlo, musí viac bojovať so zahrievaním. Preto spite nahí.

# Dôvod 2: Je to lepšie pre vaše prirodzenie

Určite ste počuli, že pevný materiál, ale aj taká blúza poskytuje úrodnú pôdu pre baktérie a dokonca v krajných medziach môže spôsobovať aj kvasinkovú infekciu.

# Dôvod 3: Bude sa to páčiť vašej polovičke

Buďme k sebe úprimní, kto by nechcel vidieť svojho partnera nahého. Každý partner je šťastnejší ak vedľa seba zaspáva v nahote.

# Dôvod 4: Dokážete vstávať skôr a cítite sa viac svieži

Budete samé prekvapenie, keď ráno vyskočíte z postele bez pyžama a budete sa cítiť lepšie! Budete sa cítiť sviežejšie, nebudete toľko spotení a tých výhod v tomto je oveľa viac.

# Dôvod 5: Zmenšíte si veľkosť šiat

Váhový úbytok je naozaj ťažké dosiahnuť. Vy to dokážete dosiahnuť aj tým, že budete spať nahí. Ako je to možné? No vtedy spálite oveľa viac kalórií. Váš metabolizmus sa nakopne a vy budete môcť lepšie bojovať s nadbytočnými kilogramami.

# Dôvod 6: Je to oveľa pohodlnejšie

Stalo sa vám niekedy, že ste sa zobudili na nejaké nepríjemné svrbenie alebo vám bolo tesno? Je naozaj ťažké spať pohodlne v pyžame a ešte k tomu s vankúšom a perinou. Takto sa vám bude spať oveľa lepšie.

# Dôvod 7: Budete žiariť

Je ťažké vysvetliť, prečo majú ľudia tendenciu vyzerať oveľa lepšie, keď spia nahí.

Je to pravdepodobne o tom, že pokojný spánok im uľahčuje zbaviť sa odumretej kože.

# Dôvod 8: Je to oveľa lepší odstraňovač stresu

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like