Zaujímavosti

3 dôvody, prečo ľudia vo Veľkej Británii majú 2 kohútiky

Svet je plný tradícií, ktoré sa zdajú divné a niekedy dokonca divoké pre iné kultúry.

Dnes sme sa rozhodli zistiť, prečo umývadla v Spojenom kráľovstve majú 2 kohútiky.

#Dôvod č. 1: Historický

Väčšina britských domov sa datuje od 19. a začiatku 20. storočia, kým sa objavili miešače vody a moderné ventily. Niektoré byty sú omnoho staršie, čo je jeden z dôsledkov života v časti sveta s malým množstvom zemetrasení. Keď bola zavedená vnútorná inštalácia, začala s jednoduchým systémom, ktorý posielal studenú vodu priamo zo siete do kuchyne. Neskôr sa pridala horúca voda, ale osobitne. A tak bol vytvorený dvojitý systém. 

#Dôvod č. 2: Rešpektovanie zákona

V Spojenom kráľovstve existuje zákon, ktorý zakazuje miešanie studenej vody a teplej vody z kotla. Faktom je, že v krajine nie je ústredné kúrenie a v každom dome je plynový stĺp (ktorý obyvatelia Británie volajú ústredné kúrenie). Predtým bola povinná časť kotla špeciálny valec. Voda môže zostať zastaraná a valec by mohol hrdzavieť, čo spôsobuje, že voda je nevhodná na pitie. Zdá sa, že ani to nezastavilo ľudí, aby vodu nemiešali a bolo potrebné zaviesť zákon zakazujúci zmiešanie studenej vody vhodnej na pitie s horúcou vodou z valca.

#Dôvod č. 3: Ekonomický

Keď používate dva samostatné kohútiky, všetka voda sa zmieša v umývadle v správnom množstve a tam si umyjete ruky. Preto stratíte iba vodu, ktorú používate. Keď máte miešač vody, otvoríte kohútiky, zvolíte správnu teplotu a potom začnete umývať ruky a spotrebujete oveľa viac vody.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

ZDROJ:BRIGHTSIDE.ME

 

You Might Also Like