Zaujímavosti

12 zvláštnych a zábavných faktov o športe

 1. V roku 1963, hlavný ligový baseballový nadhadzovač Gaylord Perry poznamenal: „Predtým, než odpálim homerun, vyšlú človeka na Mesiac“. Dňa 20. júla 1969, hodinu po tom, čo Neil Armstrong vstúpil na povrch Mesiaca, Perry dal svoj prvý a jediný homerun, za celú kariéru v San Francisco Giants.
 2. Bývalý basketbalista Michael Jordan dostáva viac peňazí z Nike každý rok, než všetci robotníci v Nike továrňach v celej Malajzii spolu.
 3. Farby olympijskej vlajky sú vždy červená, čierna, modrá, zelená, žltá a krúžky sú na bielom poli. Je to preto, že na vlajke každého národa na planéte sa nachádza aspoň jedna z týchto farieb.
 4. Priemerná dĺžka života Major League Baseball: 7 zápasov.
 5. Súboj je legálny v Paraguaji tak dlho, až kým obe strany nevyzerajú ako registrovaní darcovia krvi.
 6. Všetci hlavní rozhodcovia v ligových baseballových zápasoch musia nosiť čierne spodné prádlo v prípade, že by sa im pri práci roztrhli nohavice.
 7. V roku 1920, Babe Ruth vyautoval každý tím American League.
 8. Babe Ruth nosil kapustový list pod čiapku, aby si udržal chladnú hlavu. Menil ho každé dve výmeny.
 9. Každoročne navštívi zápasy Major League Baseball 56,000,000 ľudí.
 10. V 18. storočí v Anglicku brlohy hazardných hier zamestnávali niekoho, koho úlohou bolo prehltnúť kocku, keby tam bola policajná razia.
 11. Kostarický pracovník, ktorý vyrába pomôcky na bejzbal, zarobí asi 2750 $ ročne. Priemerný americký profesionálny hráč bejzbalu zarobí 2.377.000 $ ročne.
 12. Existuje 336 jamiek na trafenie golfovej loptičky.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like